Náš volný čas = králíci a holubi (nejen)

Oblastní výstava v Ladné, 45. výročí založení ZO

06.09.2009 17:38

Ve dnech 29-30. srpna tohoto roku se konala v Ladné výžstava po dlouhých 5ti letech. Tuto výstavu jsme pojali trochu také jako oslavu 45. výročí založení naší ZO. V letošním roce to byla již druhá akce uspořádaná chovateli z Ladné. Tou první bylo stolní ocenění králíků v únoru. Tuto akci si pro její úspěch zopakujeme ve stejném termínu- 7. února 2010 ve stejných prostorách jako letos.

Ale zpět k výstavě. Na výstavu dodalo dvaačtyřicet chovatelů (z toho 6 mlaých chovatelů) celkem 119ks králíků (nahlášeno bylo o 20ks více), 50 voliér vodní a hrabavé drůbeže a 17 voliér holubů (3 nedodány). Tyto posoudili přizvaní posuzovatelé: MVDr. Miloslav Martinec, Petr Fasora, Jaroslav Bayer, Libor Možíš a Josef Svozil.

Čestné ceny byly uděleny na králíky : FBžel, Vss, Čv, Čv, Vmš, ČA, Nč, Nč, Nb, ČSč, Čm a Ččp. U drůbeže byly oceněni: česká husa, zak. kachna bílá, hempšírka (2x), vlaška, zdr. wyandotka, zdr. vlaška (2x), antverpský vousáč a bantamka černá. Z holubů pak :MP černý, černý šupinatý, žlutý, NVH bílý, King, modří kapratí pávíci, BV žlutí a RK modrý sedlatý. Krom těchto 30ti čestných cen byli uděleny 4 poháry. A to na Nejlepší kolekci králíků (Čm, 284.0b - Jan Dvořák), Nejlepší drůbež (Zakrslá kachna divoce zbarvená, 95.0b - MCH Patrik Rohrer), Nejlepší holub (Moravský pštros černý šupinatý, 95.0b - František Lucký) a Nejlepší jednotlivec vystavený mladým chovatelem (Novozélandský červený, 95.0b - 20b typ - MCH Ondřej Pyskatý).

 

Vyhledávání

Kontakt

Adam HELLINGER

Anketa

Chtěli byste se stát členy některé ZO ČSCH?

Ano (50)
83%

Ne (6)
10%

Nevím (4)
7%

Celkový počet hlasů: 60