Náš volný čas = králíci a holubi (nejen)

2009

     ·         7. února proběhla I.členská schůze v roce 2009. Hlavním bodem byli finální přípravy na stolní ocenění králíků, které naše ZO pořádala 8.2.2009.

·         8. února 2009 po pěti letech opět ožil areál Lanštorfské restaurace chovatelskou akcí. Myšlenka na uspořádání stolního ocenění králíků přišla v době Vánočních svátků a tak jsme za málo přes měsíc připravili toto chovatelské setkání. Jako posuzovatele jsme pozvali přítele Jiřího Jahodu z Brna, který posoudil 28 králíků. Toto číslo považujeme za úspěch, vezmemeli v potaz malou - krátkodobou propagaci akce, zvlášť na oblastní úrovni. Pěkné prostředí a dobré občerstvení byli strůjcem všeobecné spokojenosti, která nám - organizátorům vlila nový elán do pořádání dalších akcí v Ladné (oblastní výstava 29-30.8.2009 a II. stolní ocenění králíků v Ladné- 2010).

·         15. března proběhla okresní konference ve společenské místnosti ZO ČSCH Velké Pavlovice.

·         V neděli 12.4. jsme se zúčastnili akce Vítání jarních mláďátek, která se konala v areálu lednického MY Hotelu. Akce byla určena především dětem z MŠ a Dětského domova Mikulov. Ukázkovou expozici zde měli také Psí útulek Minaret Bulhary, zverimex Zveráček Břeclav, ... pro děti zde byl skákací hrad, malování, pletení velikonoční pomlázky, projížďky na ponících,... 

·         29.3.2009 proběhla v pořadí druhá členská schůze v roce 2009 v prostorách společenské místnosti Lanštorfské restaurace.

·         výborová schůze proběhla 14. června 2009 v tradičních prostorách.

·         již třetí členská schůze v roce 2009 se konala dne 12. července.

·         31. července navštívili naši členové, přátelé Hellinger a Sýkora, chovatele Čv přítele Koláčka z Chudčic u Veverské Bitýšky. Přítel Sýkora od tohoto chovatele rozšířil svůj chov o jednu mladou samičku.

·         okresní výstavy mláďat ve Velkých Bílovicích se v termínu 7-9.8. za naši ZO zúčastnili přátelé Gajdoš, Hellinger, Pyskatý, Hellingerová a z okresní výstavy přivezli ČC na kolekci Čm a Ččp. Z dalších oceněných mimo naši ZO jmenujme přátele: Milana Judase (1,0 Ssv 95b), Ervína Jäckla (rakovničtí kotrláci modří sedlatí 2x 94 a 2x 93b) a Jaroslava Bartoše (texan 94b).

Nejúspěšnějšími vystavovateli se stali u králíků- Zdeněk Klíma, který získal čestnou cenu na kolekci NoSm a na Nejlepší samici okresní výstavy (95b) a Oldřich Smutný, který získal pohár na nejlepší kolekci výstavy (Mm 378,5b). Nejlepšího samce měl přítel Kadrnka Miroslav (Tč 96b).

Drůbež opanovala rodina Rohrerů a tak není divu, že i nejúspěšnějším chovatelem na výstavě celkově se stal nejmladší člen rodu, mladý chovatel, Patrik Rohrer.

Krom 180 ks králíků, 82 voliér drůbeže a 28 voliér holubů byli k vidění expozice exotického ptactva (andulky, agapornisové, rosely pestré, pennant, pap. mnohobarvý, pap. senegalský a párek Alexandrů velkých). Pozornost dětí pak upoutalo malé selátko, kříženec divočáka a vietnamského prasete, výběh s morčaty a 3 voliéry bažantů (zlatý, stříbrný, diamantový).

Jako na každé správné větší výstavě také zde byla tombola, ve které byly živé ceny v podobě králíků a peří, které zastupovali zdrobnělá plemena kura a NVH.

Celkovou návštěvnost přes 500 platících návštěvníků si pořadatelé pochvalovali a přisuzovali výbornému počasí, které vládlo po celý víkend.

·         22.8. proběhla 5. členská schůze ZO v roce 2009.

·         28-30.8. podruhé v tomto roce ožil areál Lanštorfské restaurace. Tentokrát při příležitosti pořádání výstavy v Ladné, kterou jsme pojali také jako oslavu 45. výročí založení ZO Ladná a také jako jubilejní 10. výstavu pořádanou naší ZO. Pátek 28.8. jsme zvolili k posuzování z důvodu tisku katalogu včetně výsledků a toho se zhostili pánové MVDr. Martinec, Fasora, Bayer, Možíš a Svozil. Na výstavu bylo přihlášeno 139ks králíků z nichž nebylo 20ks dodáno, dále 50 voliér drůbeže a 20 voliér holubů (3 nedodány). I přes značně nepříznivé počasí sobotní a vyhlašování výsledků v neděli v 15hodin výstavu celkově navštívilo 200. platících návštěvníků (děti měly vstup zdarma), kteří se téměř rovnoměrně rozdělili na oba návštěvní dny. Nové majitele na výstavě našlo asi 5ks prodejných králíků. Celkem bylo uděleno 30 čestných cen a 4poháry. Poháry získali: Nejlepší kolekce králíků (Čm, 284.0b, J. Dvořák), Nejlepší drůbež (z. kachny, 95+94b, MCH Patrik Rohrer), Nejlepší holub (MP černý šupinatý, 95b, František Lucký) a Nejlepší jednotlivec vystavený MCH (Nč, 95b, MCH Ondřej Pyskatý). Celkově byla výstava hodnocena velice kladně a největší obdiv a pochvaly jsme sklidily za zajímavé čestné ceny- keramické, malované pivní džbány a krýgly z Chodské keramiky Jana Psutková. Akce se zdařila, těšíme se na shledanou na dalších akcích, třeba na stolním ocenění králíků již 7.2.2010 u nás v Ladné.

·         ve dnech 11.-13.9. se konala 39. CVMK v Lysé nad Labem, které se z naší ZO zúčastnil přítel Adam Hellinger s Ččp. Výstavu pak navštívili i další naši členové...

·         ve dnech 23-25.10. se konala meziokresní soutěžní výstava v Hodoníně. Za naši ZO se jí zúčastnili přátelé Gajdoš a MCH Pyskatý. Př. Gajdoš vystavil voliéru holubů ČS žlutých a kolekci čičil malých, mladý chovatel Ondřej Pyskatý pak vystavil tři čtyřčlenné kolekce a jednotlivce králíků novozélandských červených na něž získal ČC (376,5b). Tím opět potvrdil postavení svých červených novozélanďáků v našem okolí, když stejně jako loni vystavil králíky nejlepší a to i v rámci konfrontace s králíky z S-klubu. Ondra vystavil také samici českého červeného oceněnou predikátem mládě výborné (hodnocení 96b získali mimo tuto samici jen další 2 králíci - 1,0 Vss př. Judase a 0,1 Vč př. Škrobáka). Bohužel toto bylo asi přehlédnuto a tak pohár pro nej jednotlivce získala samice Heč 94b...

·         15.11. proběhla 6. členská schůze ZO v roce 2009. Probírala se činnost za uplynulý rok a plánovala na rok následující.

·         19.11. náš člen a adept na posuzovatele králíků Adam Hellinger se zúčastnil posuzování králíků naEvropské výstavě ve slovenské Nitře.

·         27. a 29.11. naši členové navštívili výstavu Moravy a Slezska v Přerově. Přítel Ervín Jäckl zde získal na své rakovnické kotrláky modré sedlaté opět čestnou cenu čímž potvrdil pěknou statistiku výsledků svých kotrláků za rok 2009: ,, Co výstava to čestná cena´´. Přejeme mu, aby se toto potvrdilo i na klubové speciálce v Lužné u Rakovníka, pokud bude vystavovat...

 

Vyhledávání

Kontakt

Adam HELLINGER

Anketa

Chtěli byste se stát členy některé ZO ČSCH?

Ano (50)
81%

Ne (8)
13%

Nevím (4)
6%

Celkový počet hlasů: 62