Náš volný čas = králíci a holubi (nejen)

2015

Zkraje nového roku se naši členové nezastavili v aktivitě. V sobotu 10. ledna navštívili manželé Hellingerovi oblastní výstavu holubů, spojenou s místní králíků a drůbeže, v Sobotišti (SK). Tato se konala v prostorách KD Sobotiště přímo na náměstí. Velký sál patřil téměř 400 holubů z nichž převažovali Slovenští voláči. Kinosál/ sklad pak posloužil přehlídce drůbeže a králíků v počtech kolem 80 klecí. Návštěvbíky ihned na úvod přivítala krásná voliéra s lesní výzdobou (pařezy, duté kmeny a listí/ větvoví) osazená kačenkami mandarinskými, hrdličkami, pávem a kohoutem sebrity!
Ve stejném termínu se přítel Pyskatý zúčastnil, společně s Milanem Judasem, Petrem Fasorou a Jaroslavem Přibylem, Durynské zemské výstavy v Ronnbergu. Zde bylo k vidění cirka 3000ks králíků z nichž tato skupina dovezla po jednom kusu Dl, Čm, Sž a páru Zssv.Tedy pořídil každý účastník výletu.
Týden na to, v sobotu 17. ledna, vyrazili chovatelé z našeho a sousedního okresu, na zemskou výstavu králíků Durynska ve složení Ondra Pyskatý (ZO Ladná), Milan Judas, Jara Přibyl a Petr Fasora. Přivezli několik stříbřitých malých, činčil malých, zakrslých stříbřitých. Vástava se konala v přebudované hale bývalé továrny s velmi zajímavým industriálním vzezřením, které nám moderní plechové příšery nemohou nabídnout. Vystaveno bylo asi kolem 3000ks králíků. Pár fotek od Ondry Pyskatého si můžete prohlédnout zde.
I další sobota byla ve znamení výstav, tentokrát na našem okrese. Hale ZO Velké Pavlovice se o víkendu 24-25.1. zaplnila holuby. Byla totiž dějištěm další klubové výstavy holubů římanů a skřivanů spojené s místní výstavou "O pohár starosty". Vystavení holubi byli zhruba ve 350 klecích a 18 voliérách. Za naši ZO se zúčastnili František Mlátilík (NVH bílí), Jan Bartolčic (ČS červený plamínek, žlutý sedlatý ČC-96b), Jindra Gajdoš (ČS žlutý) a Adam Hellinger (monden a texan ČC-96b). Pohár starosty získal domácí Tonda Komosný na prácheňského káníka modrého pruhového (97b). Vyrovnaná byla celá jeho kolekce 94+95+95+97b. Fotky jsou opět ke shlédnutí v online fotoalbu manželů Hellingerových.
 Poslední lednovou sobotu vyrazila z Velkých Bílovic tři auta, dvanáct králíkářů, ve směru Praha- Rozvadov- ULM. Toto západoněmecké město v tom čase bylo místem konání BRS. Opět se výletu měrou nemalou účastnili členové naší ZO (Adam a Ondra). Samozřejmě se opět něco málo dovezlo k posílení chovů a osvěžení krve. K Hellingerům však nic, obě plemena v námi požadované kvalitě pod 150e/kus nešla... snad příště. 
První únorový den navštívili manželé Hellingerovi Petra Fasoru v Hovoranech. Provedla se obšírnější fotodokumentace jeho chovu dailenárů a domluvilo posuzování na příští neděli 8. února. Zde zvítězil samec stříbřitý žlutý domácího člena O. Pyskatého (96,0b). K vidění byli pěkné samičky Kal, pár zakrslíků, atd.
V sobotu 1. března zastupoval králíkáře z okresu Břeclav na konferenci ústřední odborné komise v Čáslavi přítel Hellinger. Na konci měsíce, 28.3., se uskutečnila slavnostní konference OO ČSCH Břeclav ve vinárně U Kaderků ve Velkých Pavlovicích. I zde byl za Ladnou jednatel ZO, dále také naši zástupci v okresním výboru - Ondra Pyskatý a Jindra Gajdoš.
23. května proběhlo další Setkání přátel Ččp (výroční schůze Klubu) za účasti našeho jednatele, který současně předsedá tomuto klubu. Setkání proběhlo za účasti většiny členů klubu, hostů a rodinných přátel v zahradním domě rodiny Štrejbarovi v Třešti.
14. června vystavili manželé Hellingerovi na výstavě v Ostrožské Lhotě (ZO Ostrožsko) králíky i holuby. Na samce zakrslé havany získali 96,0b a pohár Šampion výstavy.
3. července podruhé navštívili naše chovy manželé Don a Bonnie Havlicek z USA.  Navštívili jsme mimo našeho chovu Ččp (které náš jednatel jako první a jediný do Severní Ameriky vyvezl v roce 2013+při této návštěvě) i přítele Fasoru, výstavu v Ořechově a památky v našem okolí zařazené do LVA.
8. srpna proběhla okresní výstava mláďat ve Velkých Bílovicích. Zúčastnili se z naší ZO - Ondra Pyskatý (Sž - 3x čestná cena), manželé Hellingerovi (holubi mondén, texan - čc; králíci ččp - nejlepší kolekce výstavy, zakrslí - čestná cena).
26.září na hodky proběhla menší výstava k 50. výročí založení spolku v Ladné. Podílela se na ní téměř celá ZO, objevil se i z nemocnice krátce propuštěný př. Hellinger. Absentoval předseda s p. Novotným. Velké poděkování zaslouží farní úřad Podivín, paní kostelnice, obec Ladná, členové ZO Velké Bílovice a slečna Luňáková za velkou pomoc a obětavost s ukázkovou prezentací naší činnosti.
10.října navštívil s přáteli z Klubu Čm-Dl Adam Hellinger klubovou výstavu mmj. černopesíkatých králíků v Holandsku. Přitom domluvil také návštěvu u předního holandského chovatele zakrslých králíků Thea Jansena, od nějž přivezl jeden pár zakrslých havan.
16. října proběhla okresní výstava na břeclavské Tržnici. Za ZO se zúčastnili Bartoš, Pyskatý, Gajdoš, Novotný, Zámečník, Hellingerovi, Ondra Pyskatý získal ČC na novozélandské červené a vítězný pohár expozice králíků stříbřitých malých (Sž, 380b). Adam a Katka pak dvě ČC na zakrslou černou a havanovitou (2x 95) a pohár nejlepší holubice (texan modrá pruhová 96b). 
10-16. listopadu probíhala ve východofrancouzských Métách Evropská výstava drobných zvířat. Díky podpoře OÚ Ladná se jí mohli zúčastnit i naši chovatelé, kteří se v obrovské konkurenci neztratili. U holubů texanů ocenění 1x 94 a 95b (jediný 95 bez ČC) a u zakrslých havanovitých organizátory špatně zařazena mezi Z. veveří kolekce 384b s čestnou cenou pro samce (96,5). I přes to, co se v době konání akce ve Francii událo, proběhla nakonec výstava i přes mnohé mouchy v pořádku a zvířata se dostala živá a zdravá domů.
V průběhu listopadu a prosince se také konalo mnoho klubových výstav (Čm-Dl J. Gajdoš, zakrslí Hellingerovi). Mezi nimi ta pro králíky stříbřité malé. Zúčastnil se jí i náš O. Pyskatý se svými žlutými a to více než úspěšně. Vystvil vůbec nejepší kolekci stříbřitých žlutých, druhého nejlepšího samce. Velký úspěch našeho člena v celostátním měřítku.
V době vánočního shonu jsme si nadělili chovatelský svátek a 19.12. jsme opět vyrazili za hranice do německého Kasslu. Zde proběhla celoněmecká BS.
 

Vyhledávání

Kontakt

Adam HELLINGER

Anketa

Chtěli byste se stát členy některé ZO ČSCH?

Ano (50)
81%

Ne (8)
13%

Nevím (4)
6%

Celkový počet hlasů: 62